Aktuality

Drby ze zákulisí...

Černíkovická 12h 2020

V sobotu 29. srpna se konal 12 hodinový cyklistický vytrvalostí závod.

V 8.00 hodin se na start u obecního úřadu postavilo 13 závodníků, z toho 3 na handbiku. Nejvytrvalejší cyklista z kola sesedl opravdu až po necelých 12ti hodinách a najel neuvěřitelných 330 km. 12ti hodinového závodu se účastnil i Černíkovák – Michal Hovorka, který najel krásných 220 km a jen o kousek mu uniklo 3. místo.

Pro ty, kteří si netroufli na tak dlouhý závod, byl připraven rychlostí závod na 3 kola (36 km). Tento závod zajelo 27 cyklistů a dvěma nejmladším bylo teprve 8 let. Nezapomněli jsme ani na naše nejmladší, kteří odstartovali ve 14.00 hodin a jejich trasa byla dlouhá cca 6 km.

Myslím, že se závod vydařil, a doufám i líbil. Počasí se také po raním mrholení umoudřilo a byl příjemný den jako dělaný na „projížďku“ na kole. Všichni účastníci zdárně dojeli do cíle a každý dostal diplom za účast a odměnu.

Tímto velice děkujeme SDH Černíkovice za velkou pomoc při realizaci závodu a za výborné občerstvení, které připravili. Dospělým cyklistům během závodu vyschlo natolik, že hasiči nestačili narážet sudy s pivem 😉