Aktuality

Drby ze zákulisí...

Cykloexpedice kolem ČR červen 2022

Letos už to bude 5. rok, co jezdím na handbiku a 2. rok co jsme s kamarády handbikery založili spolek Kolofun. Cestujeme po České republice, jsme živou učební pomůckou pro studenty a účastníme se vytrvalostních závodů. Sami jsme vytrvalostní dvanáctihodinový závod v Černíkovicích už dvakrát úspěšně pořádali.
V návaznosti na naše www.kolofun.cz/cykloexpedice z Brna do Bíliny, podél Ohře, podél Bečvy a také okruh po Moravě chceme letos v průběhu celého června uspořádat kolem ČR přes všechny kraje cyklojízdu pohybu, svobody a přátelství s názvem „Jé, co to jé?“ Proč právě tento název? To proto, že přesně toto na nás pokřikují udivené děti na cyklostezkách.
Pojedeme za přátelské podpory sportovních vysokých škol FSpS MU Brno, FTK UPOL Olomouc (APA centrum, ČAAPA), FTVS UK Praha a FPE ZČU Plzeň. Start bude v Brně u fakulty se sbaleným uzlíkem plným buchet a cíl u fakulty v Olomouci, kde nás přivítají chlebem se solí. Po cestě bude 7 happeningů zaměřených na prezentaci pohybových aktivit pro hendikepované a představení dětem s rodiči toho záhadného kola poháněného rukama. Máme v plánu mít doprovodnou dodávku a snít budeme v kempech pod stanem či širým nebem. Kdokoliv se k nám po cestě může přidat a na cokoliv se nás zeptat. Máme potenciál postavit hodně lidí na nohy. Počítáme, že denně ujedeme kolem 50 km. Už máme pořízenou doménu www.jecotoje.cz, na které postavíme web s jednotlivými úseky trasy.
Akcí chceme přirozeně předávat poselství, že se můžeme hýbat všichni dohromady bez rozdílů. Že na počtu kol nezáleží. Šlápnete do pedálů společně s námi? Měli byste chuť akci podpořit? Či nás třeba propojit s lidmi, které by to mohlo zajímat?
Těším se na vás v sedle, podrobnější info už brzy 😉
Děkujeme za podporu